Kilis 1 Şubesi

KİM-DER’e Ziyaret

Şube yöneticilerimiz, Kilis İmam Hatip Mezunları Derneği’ni (KİM-DER) ziyaret etti.Ziyarette konuşan Şube Başkanımız Bekir Şen, derneğin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını söyledi. Şen, derneğin mezunlar arasında birlik ve beraberliği, paylaşımı sağladığı kadar yine mezun öğrencilerin aidiyet duygusuna da katkıda bulunduğunu ifade etti. İlde faaliyet gösteren, imam hatip öğrencilerinin de maddi ve manevi yönden gelişmesine imkan sağlayan çalışmalarından dolayı dernek yönetimine teşekkür eden Şen, yapacakları her türlü faaliyette KİM-DER’in yanında olacaklarını dile getirdi.

KİM-DER Başkanı A. Fadıl Kurtaran ise, derneğin amacının, başta imam hatip liseleri olmak üzere diğer eğitim ve öğretim kademesindeki öğrenci ve mezunlarla Kilis imam hatip mezunları arasında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamak, eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, psikolojik sorunlarını ortaya çıkararak bu yönde çalışmalar ve araştırmalar yapmak, çözüme ulaştırmak için gerekli çabayı sarf etmek, üyeler arasında birliği sağlamak olduğunu kaydetti.

İmam hatip öğrencilerine yönelik katsayı zulmünün sona ermesi, 4+4+4 sistemi, kamuda başörtüsü yasağının kalkması gibi konularda yaptığı özverili çalışmalardan dolayı Eğitim-Bir-Sen camiasına şükranlarını ileten Kurtaran, heyetimize çalışmalarında muvaffakiyetler diledi.