Kilis 1 Şubesi

PİLAV GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZİN DÖRDÜNCÜSÜ YAPILDI

Şubemizin geleneksel olarak düzenlediği ‘pilav günü’ etkinliğinin dördüncüsü Söğütlüdere Havuzbaşı’nda gerçekleştirildi.

Üyelerin aileleriyle birlikte yoğun olarak ilgi gösterdikleri etkinliğe, Milletvekili Op. Dr. Fuat Karakuş, Belediye Başkan Vekili Ömer Kerkütlü, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Harun Taşkesen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Kaçarlar, İl Milli Eğitim Şube müdürleri ile çok sayıda davetli de katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Bekir Şen, ilde 700 üye sayısıyla yetkiyi göğüslediklerini ifade ederek, sendikalarına yönelik teveccühün her geçen sene artarak devam ettiğini kaydetti.

Örgütlü ve güçlü kesimlerin organize çalışmalarıyla müfredatların hak merkezli değil, sorumluluk ve ödev eksenli hazırlandığını ifade eden Şen, “Kutsallarına karşı ödev ve sorumluluklar taze dimağlara şırınga edildi. Adaletsizlikler adalet, haksızlıklar ise hak olarak pazarlandı. Bahse konu girişimlerle, bu çevreler tarafından bir anlamı da adalet olan ‘hak’, katsayı adaletsizliği gibi sırıtan dayatmalarla yıllarca katledildi” dedi.

Günümüzde sendikanın, emeğin, kişi hak ve özgürlüklerinin, demokrasinin ve moral değerlerin hiçbirini bir diğerine feda etmeden hepsini koruma ve geliştirmenin; bu amaçla mücadele vermenin, bu çerçevede ekonomik ve sosyal kazanımlar elde etmenin bir aracı haline dönüştüğünü kaydeden Bekir Şen, etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

Etkinlikte, Milletvekili Fuat Karakuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan da birer konuşma yaptılar.